En çekici kadın askerleri olan 10 ordu

Kadınların ordu da kendilerine yer bulması 400 yıl öncesine dayanıyor. Kadınlar daha önceki yıllarda askeri görevlerini farklı rollerde yerine getirirken günümüzde artık çatışmalara da katılıyor.

Listemizde dünyanın dört bir yanına dağılan kadın askerlerin listesini oluşturduk. Bazı kadın askerlerin düşmanı deli edecek kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Askerlik görevi güzellik yarışması olmadığından dolayı bu kadınların vatanlarını korumaya hazır olduğunu görüyoruz.

 1. 1

  Avustralya Ordusu

  Avustralyalı kadınlar 1899 yılından 1900 lü yılların ortalarına kadar orduda hemşirelik görevini yerine getiriyorlardı. 1980 yılından günümüze kadar profesyonel asker olarak ordu da hizmet ediyorlar.

 2. 2

  Pakistan Ordusu

  Pakistanlı kadınlar 1947 yılından günümüze kadar ordu da görev yapmaktadır. Pakistan Silahlı Kuvvetleri bünyesinde pilot gibi kritik alanda da görev üstlenmekteler.

 3. 3

  Çek Cumhuriyeti Ordusu

  Çek Cumhuriyeti yıllardır ordu da kadın askerilerin olmasına izin vermedi. Kadınlar ancak, İkinci Dünya Savaşı sırasında sağlık personeli, telefon operatörü gibi görevleri üstlenebildi. Şu anda kadınlar ordunun hava kuvvetleri gibi kritik noktaların ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda.

 4. 4

  İsrail Ordusu

  İsrailli kadın askerler dünyanın en çekici kadın askerleri listesinde bulunuyor.

 5. 5

  Yunanistan Ordusu

  Yunanistan'da şu anda 18 yaşını doldurmuş her erkek zorunlu askerlik görevini yerine getiriyor. Kadınlar ise gönüllü olarak asker üniforması giyebiliyor.

 6. 6

  Polonya Ordusu

  Polonya'da şu anda 2500'den fazla kadın asker bulunuyor. Kadınlar, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ve Özel Kuvvetler'de görev yapan erkeklerle aynı haklara sahiptir.

 7. 7

  Romanya Ordusu

  Ek çekici kadın askerleri olan ülkelerin arasında Romanya bulunuyor. Kadınlar, Romanya Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev üstlenebilmektedir.

 8. 8

  Rus Ordusu

  Kadınlar, Rus tarihi boyunca Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeşitli görevler üstlendiler.

 9. 9

  İngiliz Ordusu

  İngiliz kadınlar 1990 yılından bu yana Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri'nde aktif olarak görev yapmaktadır.

 10. 10

  Amerikan Ordusu

  Amerikalı kadın askerler dünyanın en çekici kadın askerleri listesinde bulunuyor. Ordu da kadın askerlerin sayısı %14 seviyesindedir.

 11. 11

  Endonezya Ordusu

  Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kadınlar da görev yapabiliyor.

ÜYE GİRİŞİ / KAYIT